W tym roku znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji pandemii i dużego wzrostu zakażeń koronawirusem. W trosce o życie i zdrowie naszych rodaków apeluję o rozłożenie nawiedzania grobów na dni poprzedzające 1 listopada oraz dni następujące po tej uroczystości – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. Poprosił również osoby starsze, „aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i pozostały w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę”.
Źródło: „Znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji”. Episkopat apeluje w sprawie odwiedzania grobów
"Znajdujemy się w nadzwyczajnej sytuacji". Episkopat apeluje w sprawie odwiedzania grobów
Poprzedni artykuł
